Ільїн день, чума в Одесі і свято в ЗСУ. Чим запам’яталося 2 серпня в історії

У другий день останнього місяця літа, 2 серпня, у світі відбулися події, які значно вплинули на історію і поточне політичне та географічне положення країн.

Так, 2 серпня в Росії в 1996 році був виконаний останній смертний вирок, коли був розстріляний садист і вбивця 13 підлітків Сергій Головкін. З того моменту був встановлений мораторій на смертну кару.

Ільїн день, чума в Одесі і свято в ЗСУ. Чим запам’яталося 2 серпня в історії

Популярні новини зараз

В Україні ж цей день вважається “днем народження” високомобільних десантних військ (зараз десантно-штурмові війска, раніше ВДВ, – ред.).

  • У 1999 році указом президента України Леоніда Кучми у знак заслуг аеромобільних військ у зміцненні обороноздатності держави було засноване професійне свято – День аеромобільних військ, який відзначався щороку 2 серпня
  • В 2012 році, при розробці нової концепції реформування Збройних Сил України, указом президента на зміну Дню аеромобільних військ прийшов День високомобільних десантних військ Збройних Сил України

Аеромобільні війська – высокомобильний компонент Сухопутних військ ЗСУ. До них відносяться з’єднання, частини і підрозділи зі складу сухопутних військ і армійської авіації, які готують цілеспрямовано для спільних дій у тилу противника.

Аеромобільні війська знаходяться в постійній бойовій готовності і являють собою найбільш мобільний рід військ, який здатний виконати будь-яке завдання в будь-яких умовах.

Також нагадаэмо, що 2 серпня 1934 помер рейхспрезидент Німеччини Пауль фон Гіндербург, після чого фюрером став Адольф Гітлер.

Ільїн день, чума в Одесі і свято в ЗСУ. Чим запам’яталося 2 серпня в історії

Не можемо не згадати, як понад двохсот років тому, в далекому 1812 році, в цей день в Одесі почалася безжальна епідемія чуми, в результаті якої помер кожен дев’ятий житель міста.

Початок хвороби було зафіксовано у театральному будинку, де жили гастролюючі актори італійської оперної групи. Потім за три дні померло ще 8 осіб, а до 30 серпня – вже 30.

До 31 грудня 1812 року в місті захворіло чумою 4038 людини, померло 2632, тобто Одеса втратила кожного 9-го свого жителя.

Згодом епідемія чуми повторилася в 1839-му, 1837-му і 1902-му роках, проте вже не була такою смертоносною.

Церква 2 серпня відзначає пам’яті пророка Іллі, Ільїн день.

Ільїн день, чума в Одесі і свято в ЗСУ. Чим запам’яталося 2 серпня в історії

Ілля у православних вважається покровителем дощів і блискавок, а також воїнів.

Відзначимо, що пам’ять пророка шанує і католицька церква, тільки взимку – 16 лютого.

Серед спортивних дат можна відзначити “день народження” португальського футбольного клубу “Порту”, який був заснований 2 серпня 1906 року в однойменному місті.

Новини по темі

У олігарха Коломойського померла мати - Об'єднана єврейська громада України.

На 81-му році життя померла Зоя Ізраілевна Коломойська, мати олігарха Ігоря Коломойського."4 серпня 2020 року (14 ава 5780 року за єврейським календарем) стала відома сумна звістка про те, що покинула матеріальний світ душа Зої Ізраілевни Коломойс...

Вибух в Лівані: посольство України опублікувало «термінове оголошення».

У посольстві просять повідомити про постраждалих українців в результаті вибуху в порту Бейрута

1

Как детям интересно провести лето: полезная техника.

Лето всегда характеризуется не только временем отпусков, но и периодом школьных каникул. И соответственно на повестке дня возникает вопрос «Чем занять ребенка?»

1

В купе зі зловмисником: що робити, якщо ви опинилися в небезпеці і хто має дбати про захист пасажирів (Відео).

Про випадки насильства у поїздах жінки переважно мовчать

2 5

Лікар з Луцька розповів про реалії «червоної зони» : в лікарнях зайняті всі ліжка.

Медик підкреслив, що рівень захворюваності продовжує зростати

2 2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie