Справа Вишинського: в Russia Today прокоментували можливість евакуації журналістів з України

Сегодня
Справа Вишинського: в Russia Today прокоментували можливість евакуації журналістів з України

Централізованої евакуації співробітників агентства "РІА Новини України" в Росію не планується, це особиста справа кожного. Про це заявив в п'ятницю генеральний директор МІА "Росія сьогодні" Дмитро Кисельов, коментуючи ситуацію навколо обшуків у редакції "РІА Новини Україна" і затримання Кирила Вишинського, передає ТАСС.

Централізовано ніхто цього робити не збирається, це особиста справа кожного. Але ми чекаємо всіх колег – журналістів не тільки в нашій редакції, а й в Росії, щоб надати їм умови для нормального життя і роботи", – сказав він.

Нагадаємо, у вівторок, 15 травня, Служба безпеки України повідомила, що її співробітники спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації, і проводять слідчі дії в офісі "РІА Новини Україна" в Києві.

Пізніше в СБУ повідомили, що керівнику "РІА Новини Україна" оголошено про підозру в державній зраді, а 16 травня його етапували до Херсону. У його справі на допит викликані 47 свідків.

17 травня Вишинського, який підозрюється у зраді, суд дозволив заарештувати на два місяці.

На засіданні Херсонського міського суду прокурор озвучив текст підозри для Вишинського. Як з'ясувалося, йому серед іншого інкримінують створення антиукраїнських статей, в яких закликається до введення російських військ в Україну, створення "Новоросії", зміни територіальної цілісності країни.

Сам підозрюваний визнав наявність у нього російського громадянства. Водночас на своє виправдання на інкриміновані йому дії з підготовки антиукраїнських статей Вишинський зазначив, що ці матеріали не є редакційними і автори розміщували їх в рубриці "Точка зору".