Коронавірус не зміг суттєво нашкодити гривні – Bloomberg.

На тлі суттєвого економічного збитку, що завдає пандемія COVID-19, українська національна валюта послабилася менше, ніж під час попередніх криз.

Фінансова криза у 2008 році і ситуація в 2014 році призвели до різкої девальвації валюти. Національному банку довелося захищати гривню, продаючи золотовалютні резерви та підвищуючи базову вартість запозичень до 30% в 2015 році, пише Bloomberg.

Під час нинішньої кризи валютна паніка спостерігалася в перші дні після оголошення карантину. Однак національна валюта загалом позиціонує себе краще, і Нацбанк продовжив зниження ставок, що повинно допомогти економіці після завершення карантинних заходів.

За словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, до кінця року ключова ставка банку може бути знижена на більше запланованих 7%.

«Усі чекали сильної залежності цін від курсу гривні, ґрунтуючись на досвіді України в попередніх спадах… Однак ситуація виявилася іншою. Валютний ринок швидко стабілізувався і не завдав істотного впливу», – зазначив Сологуб.

Позитивно впливає на курс національної валюти кредит у $5 млрд, що очікується від Міжнародного валютного фонду. Кабмін розраховує отримати $1,9 млрд у червні, що заспокоїть інвесторів.

Подальше зниження облікової ставки було б гарною новиною, адже «цього року економіка країни скоротиться на цілих 7%, найбільше з 2009 року».

Водночас, Національний банк не занадто переймається. «Інфляція залишається низькою. Ситуація з економічної і фінансової стабільністю, виглядає непогано», – зазначив Сологуб.

Нагадаємо, правління Нацбанку знизило облікову ставку з 10% до 8% річних з 24 квітня цього року.

Глава НБУ Яків Смолій заявив, що макроекономічні прогнози дозволяють продовжити зниження облікової ставки цього року.

Також в умовах кризи Нацбанк обіцяє впровадити довгострокові кредити рефінансування для банків терміном до 5 років.

Автор: Валерій Савицький

загрузка...

Фото: GrowHow.in.ua

Новини по темі

Wow тепер коштує дорого

Які висновки варто винести маркетологам з першої хвилі коронавірусу

1

Про друкарський верстат і «піраміди ОВДП». Емісія гривні відбувається постійно і не шкодить економіці - Рожкова

Запуск «друкарського верстата» — це одна з «червоних ліній», яку НБУ ніколи не буде готовий перейти.

1

Пенсіонери, діабетики та бідні: названі головні групи ризику COVID-19.

Названі групи людей, у яких найвищий ризик заразитися коронавірусною хворобою – це чоловіки, темношкірі, люди старше за 65 років, діабетики та бідні. Як повідомляє Daily Mail, про це йдеться в найбільшому на сьогодні дослідженні Оксфордськог...

1

В НБУ обіцяють масовий запуск іпотеки

Нацбанк України очікує масового запуску іпотеки в четвертому кварталі нинішнього року. Умовою для цього є збереження макроекономічної стабільності в країні, повідомила в. о. голови НБУ Катерина Рожкова, в інтерв’ю Інтерфакс-Україна. За її сл...

1

Зеленський попросив Раду не скасовувати обмеження зарплат в держсекторі.

Президент України Володимир Зеленський попросив Верховну Раду зняти з порядку денного законопроєкт, яким пропонувалося скасувати обмеження зарплат в держсекторі.

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie