У прокуратурі Криму запустили цифрову систему розслідування воєнних злочинів і порушень прав людини.

Ірина Венедіктова оголосила про впровадження системи I-DOC / фото Офісу Генпрокурора

Ірина Венедіктова оголосила про впровадження системи I-DOC / фото Офісу Генпрокурора

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова оголосила про впровадження системи I-DOC у роботу прокуратури АР Крим та міста Севастополя.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Презентація проекту пройшла за участю Тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін, Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Норвегії в Україні Еріка Сведала, генерального секретаря Норвезького Гельсінського комітету Гейра Хоннеланда і керівника прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігоря Поночовного.

"Система I-DOC стане п’ятим діджитал-інструментом, який прокурори використовуватимуть у своїй роботі. Ми перебуваємо на етапі масштабної цифрової трансформації. Впровадження системи допоможе нам бути ще більш ефективними у розслідуванні порушень прав людини у Криму. Після успішного пілоту у прокуратурі АРК ми впроваджуватимемо її далі", - заявила Ірина Венедіктова.

Зазначається, що база даних I-DOC – інструмент для аналізу та систематизації розслідувань воєнних злочинів та злочинів проти людяності з метою використання на національному та міжнародному рівнях.

Програму презентовано в рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги "Підтримка реформи сектору кримінальної юстиції в Україні", наданої Посольством США в Україні.

"Цей проект сприятиме зусиллям України щодо притягнення до відповідальності осіб за серйозні порушення міжнародного права, які відбуваються на Донбасі та в Криму", – наголосила Крістіна Квін.

Фото Офісу Генпрокурора

Фото Офісу Генпрокурора

Базу даних I-DOC було розроблено компанією "Кейс Метрікс Нетворк" за підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міністерства закордонних справ Норвегії.

Читайте також Росіяни зібралися будувати у Криму нове курортне місто "Наша співпраця у цьому проекті ще раз демонструє стійку підтримку Норвегії щодо незаконності окупації Криму. Ми раді, що рішення норвезьких спеціалістів можуть бути корисними у фіксації злочинів та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини", – відзначив Ерік Сведал.

Стверджується, що система I-DOC дозволить оптимізувати та спростити роботу слідчих й прокурорів у розслідуванні злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом, а також забезпечити належну взаємодію між національними інституціями та Міжнародним кримінальним судом. Вона передбачає оцифрування матеріалів кримінальних проваджень щодо порушень норм міжнародного гуманітарного права та дає можливість ефективніше використовувати докази, зібрані під час розслідування кримінальних проваджень.

"Впровадження системи дасть можливість оцінити масштабність порушення, контекст, в якому воно вчиняється, а також їх вплив на реалізацію окупаційної політики держави-агресора", - зазначають в Офісі генпрокурора.

Фото Офісу Генпрокурора

Фото Офісу Генпрокурора

Вас також можуть зацікавити новини:

Автор: Іван Бойко

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Сказка президента-учителя Кастильо может закончиться, Большой мир.

Сказка президента-учителя Кастильо может закончиться, Большой мир.

Представьте, если бы простой учитель, возмущен коррупцией и несправедливостью, стал президентом не в телесериале, а в реальной жизни. Именно это произошло в Перу. Читати на сайті:

Зручний та безпечний спосіб купувати ліки

Зручний та безпечний спосіб купувати ліки

Liki24.com — міжнародна компанія з українським корінням, яка була заснована в 2017 році та представляє інноваційну платформу для пошуку, порівняння цін, замовлення й доставки ліків з аптек. Liki24.com співпрацює з понад 5 тис. аптек по всій Україн...

Істерять та штовхаються: як перевіряють пасажирів у Києві та Львові.

Істерять та штовхаються: як перевіряють пасажирів у Києві та Львові.

З початком дії нових правил перевезення – обов'язкова наявність сертифікату про вакцинацію або негативного тесту – пасажири реагували по-різному. Хтось попри все проривався до транспорту, а хтось відповідально готувався до поїздки. Читати на сайті:

Закидали людьми: Білорусь проти Польщі - Час новин: підсумки - 21.

Закидали людьми: Білорусь проти Польщі - Час новин: підсумки - 21.

Труднощі пересування. 40% перевізників не поїхали у далекі рейси через нові правила для транспорту. Що кажуть пасажири? Незрячі пацієнти будинку відпочинку на Київщині опинилися заручниками ситуації. Адже без щеплень і тестів тепер між областями -...

Розкол в ОПЗЖ / НАТО готується до війни з Росією / Ковідні рекорди - Про головне, 21 жовтня.

Розкол в ОПЗЖ / НАТО готується до війни з Росією / Ковідні рекорди - Про головне, 21 жовтня.

У випуску програми "Про головне" за 21 жовтня – політичну силу "Опозиційна платформа – За життя" абсолютно не підтримують прихильники на тому рівні, про який говорять представники політсили. Війська НАТО готуються до війни з Росією. Україна увійшл...

Дружба Разумкова та  «слуг»  не пройшла перевірку часом, Підгорає.

Дружба Разумкова та «слуг» не пройшла перевірку часом, Підгорає.

Останній робочий тиждень у парламенті видався насиченим. Відбулась низка важливих кадрових змін, зокрема, нардепи обрали нового спікера та віцеспікера. Читати на сайті: