«Українці врятували свою країну». Голова МЗС Канади — про Майдан та необхідність повернути молоде покоління емігрантів

Франсуа-Філіп Шампань, міністр закордонних справ Канади, в інтерв'ю журналу НВ поділився думкою про те, як Україна могла б повернути своїх громадян, які виїжджають до країн Заходу.

«Я вважаю, що починати вирішувати це питання необхідно з освіти. Молодь — це ті люди, які збудують Україну майбутнього. І це наше завдання, а також завдання уряду України — забезпечити можливості для молоді», - зазначив Шампань.

На думку дипломата, «це нормально, коли молода людина розглядає варіант отримати освіту на Заході». «Але її треба мотивувати повернутися назад в Україну після отримання диплома», - переконаний голова МЗС Канади.

Такий підхід, за його словами, працює також з малим і середнім бізнесом. « Якщо ви надаєте йому можливості — інфраструктуру, рішення з переробки відходів, він починає процвітати», - навів приклади міністр.

За його словами, Україна має попрацювати над тим, щоб її молодь будувала майбутнє на батьківщині.

«Молоді люди сказали своє слово у 1991-му, коли досягли незалежності. Вони сказали своє слово під час Майдану 2013−2014 років, і це був важливий меседж надії. Українці тоді врятували свою країну. Якби я був молодим українцем, то пов’язував би своє життя тільки з Україною. Якщо реформи триватимуть, якщо триватиме міжнародна підтримка, справи в України підуть якнайкраще», - зазначив дипломат.

Повну версію інтерв'ю читайте за посиланням нижче:

Ця новина - частина інтерв'ю, підготованого для для № 11 журналу НВ від 26 березня 2020 року. З міркувань безпеки та керуючись турботою про здоров’я наших читачів, кур'єрів, які доставляють вам номер, і членів редакції, найближчі кілька тижнів журнал виходитиме тільки онлайн, а створюватиметься — віддалено

Новини по темі

Прибуток банків на початку року зріс майже вдвічі

У січні 2020 року прибуток українських банків становив 15,9 млрд грн, що в 1,8 рази більше, ніж роком раніше.

Україна приєднається до платформи ЮНЕСКО з обміну інформацією про COVID-19.

Новостворена платформа також матиме й блок з подолання соціальних та економічних наслідків, зокрема продовження освітнього процесу.

1

Ми ухвалюємо бюджет надзвичайної ситуації.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що відредагований бюджет - це бюджет надзвичайної ситуації.

1

В Україні запустять освітній онлайн-курс із пошуку роботи.

"Освітній курс з пошуку роботи та "Сучасне резюме онлайн" планують запустити в Україні 10 квітня.

1

Україна не може собі дозволити пів року не працювати.

Уряд розуміє, що в людей немає можливості довго "просто сидіти вдома", і тому карантин через коронавірус, можливо, буде значно послаблено менш ніж через два-три місяці після його введення: потрібно запускати економіку країни.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie