Telegram перетворюється на альтернативу даркнету для кіберзлочинців – ЗМІ.

Telegram перетворився для кіберзлочинців на альтернативу даркнету – у месенджері виявили мережу торговців краденими даними у каналах із тисячами підписників, що розростається.

Про це йдеться у розслідуванні Financial Times, яке проведене спільно з компанією Cyberint.

Газета пише, що під час розслідування виявили мережу хакерів, які діляться отриманими завдяки витокам даними, іноді через канали із десятками тисяч підписників, при цьому у багатьох випадках запропонований контент нагадує той, який викладають у даркнет.

Аналітик Cyberint Тала Самра зазначив, що компанія за останній час зафіксувала зростання активності кіберзлочинців у Telegram на понад 100%.

У компанії заявили, що кількість згадок фраз «Email: pass» і «Combo», які на жаргоні хакерів позначають доступ до вкрадених адресів електронних пошт або паролів, за останній рік збільшилася в 4 рази – приблизно до 3400.

Як підкреслює FT, в одному з Telegram-каналів, який мав понад 47 тисяч підписників, хакери продавали або просто поширювали сотні тисяч злитих імен користувачів і паролів.

«В одному з постів канал повідомив про отримання доступу до 600 тисяч логінів користувачів сервісів «Яндекса». Канал також публікував дані користувачів Google і Yahoo, ігри Minecraft, а також ігрових платформ Origin і Uplay. У четвер Telegram видалив цей канал після того, як c ним зв’язалася FT», – додає видання.

Серед інших видів даних, якими торгують у Telegram, FT називає дані кредитних карт і банківських рахунків, копії паспортів.

Крім того, злочинці діляться через месенджер шкідливим програмним забезпеченням та інструкціями для злому.

Також повідомляється, що кількість посилань на групи і канали у Telegram, що розповсюджуються на форумах у даркнеті, минулого року становила близько 172 тисяч, а в цьому перевищила 1 мільйон. Перехід кіберзлочинців в Telegram частково пояснюється анонімністю, яку надає шифрування месенджера.

За словами Тали Самра, Telegram також більш доступний, надає більш якісний набір функцій і, як правило, з меншою ймовірністю, ніж форуми у даркнеті, відстежується правоохоронними органами.

Сам Telegram заявив FT, що у нього є правило про видалення несанкціоновано опублікованих персональних даних. У месенджері підкреслили, що кожен день його «постійно зростаюча команда професійних модераторів» видаляє більше 10 тисяч спільнот через повідомлення користувачів про порушення умов надання послуг.

Нагадаємо, мессенджер Telegram увійшов до «елітного клубу» застосунків. Програму завантажили понад 1 мільярд користувачів.

Суд у Москві оштрафував Facebook, Telegram і Twitter через відмову «видалити заборонений у Росії контент».

У Німеччині Telegram можуть заблокувати. Його власникам загрожує штраф в 55 мільйонів євро через відсутність контактної особи для спілкування з державою і поширення контенту, що порушує закони.

Автор: Валерій Савицький

загрузка...

UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Новини по темі
НАТО не планує розгортати в космосі системи озброєння для стримування новітніх ракетних загроз.

НАТО не планує розгортати в космосі системи озброєння для стримування новітніх ракетних загроз.

Північноатлантичний альянс вважає космос дуже важливим простором для забезпечення власної діяльності, але не має наміру розміщувати в космосі системи озброєння для стримування новітніх ракетних загроз.

Цензор.НЕТ

Глава ОБСЄ закликала негайно розблокувати місію на Донбасі.

Глава ОБСЄ закликала негайно розблокувати місію на Донбасі.

Глава ОБСЄ Анн Лінде відреагувала на блокування Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі. Вона закликала негайно усунути всі перешкоди. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24...

Пресофіцерка Нацполіції розповіла, як перевірятимуть дотримання карантину.

Пресофіцерка Нацполіції розповіла, як перевірятимуть дотримання карантину.

В Україні збільшили кількість рейдових груп, які перевірятимуть дотримання карантинних правил. Водночас обмеження залежать від тієї зони, в якій перебуває регіон. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – ...

Із засідання Комітету з питань молоді і спорту 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань молоді і спорту 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань молоді і спорту Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Із засідання Комітету з питань свободи слова 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань свободи слова 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань свободи слова Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Україна може отримати нові ракети з Великої Британії.

Україна може отримати нові ракети з Великої Британії.

Україна та Велика Британії ведуть переговори про продаж зброї. Мовиться про продаж морських ракет класу "земля – земля", розроблених MBDA UK. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 К...

Львівщина – на межі червоної зони: у закладах тривають перевірки дотримання карантину.

Львівщина – на межі червоної зони: у закладах тривають перевірки дотримання карантину.

Львівщина ще не в червоній зоні, але в ній запровадили нові карантинні обмеженнями. Ситуація з коронавірусом – невтішна. Читати на сайті: