"Надія почувалася впевнено". Адвокат розповів, що Савченко пройшла поліграф

Гордон

Позафракційний народний депутат Надія Савченко, яку обвинуватили в підготовці терактів, пройшла процедуру судово-психологічної експертизи з використанням поліграфа. Про це "Українській правді" повідомив її адвокат Олег Соловей.

"Сьогоднішній день експертизи завершився, але чи завершилася експертиза загалом нам не сказали. Обіцяли про це повідомити протягом двох днів", – сказав він.

За словами захисника, на допиті були три експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції (КНДІСЕ), він і охоронець.

"Ставили різні питання, деякі з них повторювалися. Надія почувалася впевнено, шкодувала, що це не транслюють, щоб інші експерти мали можливість проаналізувати її відповіді та реакції. Атмосфера була така, що під час запитань не можна було навіть ворушитися", – розповів Соловей.

22 березня Верховна Рада позбавила Савченко недоторканності і дала дозвіл на її затримання й арешт. 23 березня суд заарештував нардепа до 20 травня без права застави. Цього самого дня вона оголосила голодування.

Савченко підозрюють у підготовці терористичного акту, змові з метою насильницького повалення конституційного ладу, підготовці до посягання на життя державних діячів.

Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджував, що нардеп і глава "Офіцерського корпусу" Володимир Рубан, якого заарештували до 6 травня, планували "широкомасштабні терористичні атаки" в центрі Києва. Для цієї мети вони нібито домовилися про постачання зброї з ватажком бойовиків "ДНР" Олександром Захарченком.

Савченко мала пройти перевірку на поліграфі 5 квітня, але її адвокати заявили, що не отримали матеріалів справи і не змогли підготуватися до допиту. У зв'язку з цим Савченко пройшла тільки першу частину перевірки – психологічну, і після цього адвокати попросили перерву.

У СБУ заявили, що Савченко свідомо відмовилася від допиту на поліграфі.

Уранці 13 квітня адвокат Савченко повідомив, що Надія почала проходити перевірку на поліграфі. Однак допит зупинили через стан її здоров'я.