Пенсія не від держави: як правильно обрати пенсійний фонд.

Народна Правда

Останні новини України сьогодні. Головні події політики, економіки, суспільства. Свіжі новини дня, аналітика подій в Україні та світі онлайн читайте на Народній Правді

https://narodna-pravda.ua/

Солідарна пенсійна система, яка досі для більшості українців є єдиною надією на доходи в старості, стрімко зживає себе. Тих грошей, що збираються в Фонд як єдиний соціальний внесок(ЄСВ), катастрофічно не вистачає, до того ж потреба в дотаціях з бюджету з року в рік зростає. Наприклад, якщо в 2007 році ПФУ зібрав 74,67% від тієї суми, яка потрібна для виплати пенсій за рік, а з бюджету доплатили 25,33%, то в 2019 році вдалося зібрати лише 55,6% від необхідної суми, тобто трохи більше половини. А 44,4% довелося брати з держбюджету.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на Сегодня.

Експерти кажуть: ситуація буде й надалі погіршуватися. А це означає, що розраховувати на істотне збільшення виплат від Пенсійного фонду безглуздо. Недарма в Україні останнім часом підвищують пенсійний вік і посилюють вимоги до страхового стажу.

Найближчим часом уряд має намір ухвалити закони, які дозволять запустити другий рівень пенсійної системи – обов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення. Але обов’язковим такий вид пенсійних відрахувань буде лише для найманих працівників, і то не скоро. А роботодавці, фізичні особи-підприємці і, зрозуміло, ті, хто досі працює без офіційного оформлення, взагалі будуть робити відрахування на накопичувальну пенсію тільки за бажанням.

Щоб забезпечити собі безбідне існування на пенсії – вже зараз починати збирати на “надбавку” до солідарної пенсії. Способів це зробити сьогодні кілька:

  • – робити накопичення у недержавних пенсійних фондах
  • – оформити пенсійне страхування
  • – відкрити банківський депозит
  • – зібрати гроші будь-яким способом і придбати нерухомість, яку потім здавати в оренду.

Сьогодні ми розповімо, які в Україні є недержавні пенсійні фонди як вибрати надійний.

Скільки в Україні пенсійних фондів

Закон України “Про недержавне пенсійне забезпечення” був ухвалений ще у 2003 році. А перші ліцензії для таких установ стали видаватися в 2004-м. Діяльність недержавних пенсійних фондів(НПФ)контролює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг(Нацкомфінпослуг). Згідно з реєстром, розміщеному на сайті регулятора, на сьогодні в Україні налічується 59 різних недержавних пенсійних фондів. Забігаючи наперед, відзначимо, що поки ні один НПФ не закрився, незважаючи на всі кризи і стрибки курсу.

Не всі пенсійні фонди однаково доступні для всіх громадян. За законом, НПФ можуть бути трьох видів:

  • – корпоративні
  • – професійні
  • – відкриті

Корпоративні НФП можуть створюватись на великих підприємствах для співробітників. На сьогодні таких фондів в Україні лише кілька.

Професійні пенсійні фонди можуть бути створені профспілками для своїх членів та їх сімей, а також різними об’єднаннями за професійною ознакою. В Україні сьогодні діють, наприклад, фонд “Магістраль”, заснований Профспілкою залізничників і транспортних будівельників України(326 тис. учасників), Гірничо-металургійний професійний пенсійний фонд(929 учасників).

Ціла низка фондів називають себе корпоративними або професійними, проте в ліцензії це не відображено. Наприклад, професійним можна вважати пенсійний фонд Незалежної галузевої профспілки енергетиків(36 тис. учасників). А корпоративним називає себе НПФ Національного банку України(12,3 тис. учасників).

Відкритих недержавних пенсійних фондів в Україні набагато більше. І їх учасником може стати будь-який громадянин України. Ознайомитися з переліком всіх пенсійних фондів можна на сайті Нацкомфінуслуг.

Як обрати пенсійний фонд?

Критерій, яким однозначно не варто керуватися при виборі НПФ, – його назва. Вона може бути досить “гучною” при досить скромних фінансових показниках, може нагадувати назву іншого фонду, з іншими фінансовими показниками. Також може обдурити, наприклад, словом “професійний” або вказівка на регіон у назві, тоді як фонд насправді може бути відкритий та доступний для всіх.

Експерти пропонують при виборі пенсійного фонду керуватися цілою низкою критеріїв. Один з них – кількість учасників.

“Перш за все, варто дізнатися термін існування фонду і кількість учасників. Це непрямий показник довіри. Але чим більше учасників у статутному фонді, тим більше розмір активів фонду і тим менше комісія за адміністрування. Крім того, через вкладку “Новости” в Google варто переглянути статті та з’ясувати чи не було скандальних новин. Причому перевіряти треба не тільки НПФ, але і компанію з управління активами(КУА), яка управляє активами цього НПФ. Важливі репутація “засновників НПФ, професійний досвід команди експертів КУА, а також основні фінансові показники діяльності НПФ за попередні періоди – всі ці дані повинні бути відкритими на сайті НПФ. Цієї інформації повинно вистачити для початкового аналізу”, – каже Павло Матіяш, заступник директора з розвитку бізнесу фінансової компанії “Activitis”.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні повинна з’явитися накопичувальна пенсія, що передбачає обов’язкове щомісячне відрахування на персональний рахунок не менше 1% своєї зарплати.

Нещодавно на цей рахунок своїми думками поділився екс-заступник голови Пенсійного фонду України Віктор Колбун. Він, зокрема, заявив, що накопичувальна пенсійна система в тому вигляді, в якому її зараз пропонують українцям, не гарантує збереження накопичень, призначених для виплати пенсій.

UkrInform Crimea, city of Sevastopol report 282 new coronavirus cases. UkrInform Over the past day, 282 new coronavirus cases and seven deaths from COVID-19 were registered in the occupied Autonomous Republic of Crimea and the city of Sevastopol.
UkrInform Head of Ukraine's patrol police tests stun gun on himself. UkrInform The Taser X2 stun gun automatically records the time, place and duration of every deployment and stores this information, the head of Ukraine's patrol police, Yevhenii Zhukov, has said.
UkrInform Dzheppar discusses Crimean Platform with ambassador of Cyprus. UkrInform First Deputy Foreign Minister of Ukraine Emine Dzheppar discussed with Ambassador of Cyprus to Ukraine Louis Telemachou topical issues of bilateral cooperation and the Crimean Platform.
Global News U.S. orders GM to recall nearly 6M trucks with Takata air bag inflators Global News The decision will cost the automaker an estimated $1.2 billion USD, about one third of its net income this year. 
UkrInform COVID-19 rate in Ukraine currently being restrained. UkrInform Weekend quarantine and additional safety measures produce results as statistics show that the projected increase of COVID-19 cases is currently being restrained.
Новини по темі

Шахтарі Львівщини достроково виконали річний план з видобутку.

Гірники державного підприємства "Львіввугілля" достроково виконали встановлений річний план з видобутку. Шахтарі підняли на-гора 1 млн 85 тисяч тонн вугілля. Про це інформує підприємство.

5

Бізнесу потрібні кредити під 0% і жодного «Великого будівництва» , – Гройсман.

Він вказав на помилки влади, допущені у березні

4

Україна хоче взяти кредит в 300 млн на подолання наслідків COVID-19.

Україна має намір звернутися за отриманням 300 млн доларів кредиту МБРР для подолання наслідків епідемії коронавірусної інфекції COVID-19. Таку заяву зробив представник Кабміну в Раді Василь Мокан на своїй сторінці в Facebook. Так, український уря...

5

Про затримки з оплати платежів Казначейством

Перевірив гіпотезу про затримку платежів Казначейством, про що в кінці минулого тижня говорили політики, експерти та журналісти. На жаль, говорили без даних та аналітики

6 1

Кабмін досі не подав бюджет-2021 у Раду: закон уже порушили.

У комітеті повідомили подробиці

6 1

Україна може опинитися на межі банкрутства і позбутися кредитів МВФ: «слуги» готують нові правила обліку для бізнесу.

Якщо РРО скасують, постраждають усі українці

8 64

Інвестори в «зелену» енергетику чекають виконання Кабміном зобов'язань щодо виплати боргів.

Інвестори, що розвивають альтернативну енергетику в Україні, розраховують на виконання урядом зобов’язань щодо погашення заборгованості перед ними

5 1

Десятки тисяч українців залишаться без пенсії: Кабмін ухвалив скандальне рішення.

Кабінет Міністрів  Україні скоротив перелік професій, які дають право на вихід на пенсію у 50 років за наявності 20(для жінок)і 25 років(для чоловіків)стажу. Рішення торкнеться частини українців, які тепер будуть змушені виходити на пенсію піз...

4

НБУ випустить монету 5 гривень з новим дизайном. Фото

Її введуть в обіг 26 листопада

6

Залишилось трохи більше місяця, щоб скористатись податковою знижкою за 2019 рік.

У головному правлінні ДПС у Закарпатській області нагадують, що для нарахування податкової знижки необхідно до 31 грудня(включно)наступного за звітним податковим роком подати до податкового органу річну податкову декларацію про майновий стан і д...

7