Зубов: Уявляю, із яким жахом у Кремлі дивляться за Вірменією. Адже цей дзвін дзвонить і по них

Гордон 1
Зубов: Уявляю, із яким жахом у Кремлі дивляться за Вірменією. Адже цей дзвін дзвонить і по них

Колишній президент Вірменії Серж Саргсян набрид вірменам своїм довгим правлінням і зв'язками з кримінальними авторитетами, тому у країні почалася революція. Таку думку висловив російський історик та опозиціонер Андрій Зубов на своїй сторінці у Facebook.

"Вірмени не вірять ні керівній партії, ні йому. Вони хочуть відновлення демократії і нормальної ротації партій у владі. Вони далеко не вперше виходять на вулиці і цього разу, здається, народ одностайний", – уважає історик.

Він зазначив, що лідер протестів депутат Нікол Пашинян не боїться називати нову революцію "оксамитовою".

"Уявляю, із яким жахом у Кремлі дивляться за Вірменією. Адже цей дзвін дзвонить і по них. У Вірменії стоять російські війська. Одне прохання Саргсяна – і вони будуть на вулицях Єревана. Розуму у кремлівських мудреців вистачить, як вистачило розуму анексувати Крим чотири роки тому і заборонити Telegram учора", – попередив опозиціонер.

На думку Зубова, у разі застосування російської армії для придушення протестів, традиційно дружній до Росії вірменський народ "зненавидить "Івана" так, як ніколи раніше", а Вірменія надовго перестане бути дружньою країною.

"Російські війська підуть із ганьбою. Прийняття Вірменії в НАТО виключить небезпеку з боку Туреччини, і від Ірану вона буде захищеною. Нерозв′язаних територіальних проблем у Вірменії немає: Карабах формально – інша держава. Я б хотів, щоб як приклад кремлівським правителям Саргсян пішов у відставку, а не закликав російських солдатів. Це можливо. А якщо попросить, Путін (президент Росії Володимир Путін."ГОРДОН") пошле солдатів напевно, і мріяти про інше – дурниця", – підкреслив він.

Історик додав, що уважно стежить за подіями у Вірменії.

"Дуже сподіваюся, що ми, росіяни, не скористаємося новим шансом знайти ще одного ворога замість друга", – підсумував він.9 квітня Вірменія перейшла до парламентської форми правління. Саргсяна, який був главою держави з 2008-го до 2018 року, на спеціальному засіданні Національних зборів (парламенту) Вірменії обрали прем'єр-міністром.

Депутат парламенту Вірменії Пашинян, який очолює протести проти прем'єрства Саргсяна, заявив 17 квітня про початок оксамитової революції.

16 квітня демонстранти почали акцію громадянської непокори, перекривши кілька вулиць Єревана. Цього дня на проспекті Баграмяна у столиці Вірменії сталися великі сутички між правоохоронцями й учасниками протестних акцій.