Фаріон: Де в Конституції України написано, що російськомовне населення має право на існування? Вам подобається російська? Купили квиток – пиляйте в Московію

Гордон 5
Фаріон: Де в Конституції України написано, що російськомовне населення має право на існування? Вам подобається російська? Купили квиток – пиляйте в Московію

Колишній народний депутат від "Свободи" Ірина Фаріон в ефірі "Незалежного телевізійного агентства" 28 листопада назвала російськомовних громадян України "трофеєм Путіна" і заявила, що її завдання – "максимально їх нейтралізувати".

"Мені абсолютно байдуже російськомовне населення. Бо хто це таке? Прошу показати мені таку юридичну категорію. Де написано в Конституції України, що таке має право на існування? Це вигадка, яка прозвучала наприкінці 90-х років, здається, у 98-му чи, можливо, у 96 році, або, можливо, ще раніше від тодішнього міністра, здається, оборони Росії. Вони тоді дуже добре зрозуміли, що втрачають Україну як свого сателіта і що можна тримати Україну на цьому вузькому повідку, який називається "російськомовне населення". І вони вигадали цей термін абсолютно абсурдний, він не відповідає суті, тому що немає в світі німецькомовних поляків або німецькомовних чехів. Російськомовність в Україні – це тавро окупанта, це найкращий трофей Путіна. Це символ поразки українця перед росіянином, чи перед московитом, даруйте, – це набагато краще їх так називати", – сказала Фаріон.

На її думку, російськомовних українців потрібно позбавити можливості здобувати в Україні освіту і роботу, після чого вони "защебечуть українською".

"Тобто якщо у нас в Україні є певна категорія людей, яка хизується з того, що вони – трофеї Путіна, то яке мені до них діло? Моє завдання – максимально їх нейтралізувати. І реально не дати цим людям ні освіти, ні роботи. Тоді вони защебечуть українською мовою наступного дня. можливо, ці російськомовні нехай поїдуть до Америки, і там говорять російською і знайдуть собі роботу. Підмітати хату дадуть їм! Нехай їдуть до Польщі або до Чехії", – сказала політик.

Фаріон заявила, що російськомовне населення загрожує їй, оскільки "російський світ є там, де є російська мова".

"Що є найбільшим жахом для Путіна? Україномовна Україна. Тому що україномовна Україна – це кордон із "русским миром"... "Русский мир" є там, де є російська мова. Вибачте, тоді російськомовне населення загрожує мені. А якщо мені щось загрожує, я буду змагатися найрізноманітнішими, найхимернішими, найпідступнішими і найперпендикулярнішими методами. Тому що я, українка, тут у своїй державі маю панувати. Вам подобається російська мова? Купили квиток і пиляйте до Росії, до Московії. У нас, на жаль, ходять вільно поїзди, у нас, на жаль, досі безвізовий режим із країною-окупантом, із країною, яка вбила понад дев'ять тисяч українських воїнів (за даними Генерального штабу Збройних сил України від серпня 2017 року, з початку АТО на Донбасі загинуло 3178 українських військових. ОРДОН")", зазначила колишній депутат.

Фаріон також заявила, що її не цікавлять почуття російськомовних учасників АТО.

"А тепер про тих, які начебто кажуть, що вони захищають Україну, говорячи російською мовою. Мене не цікавлять їхні почуття. Мене цікавить, чи вони виконують закон України про Збройні сили. Стаття 13 цього закону чітко каже: мова Збройних сил – українська (дослівно стаття звучить так: "У Збройних силах України мовою службової діяльності, діловодства та документації є державна мова". "ГОРДОН"). Не вмієте читати? Тоді тим більше забирайтеся", – сказала екс-депутат.

Ведуча процитувала Фаріон зауваження журналіста, засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона, що через такі заяви Україна втратила Крим і Донбас. "Саме завдяки людям із такою чіткою позицією Україна ще залишається собою", – відповіла колишній депутат.

ВІДЕО

Відео: editor GORDON / YouTube

16 листопада в ефірі телеканала "112 Україна" сталася перепалка між Гордоном і Фаріон. Гордон сказав, що всі громадяни України мають володіти українською мовою, але не можна забороняти розмовляти іншими мовами і силою примушувати вчити українську. Фаріон відповіла, що "категорично не сприймає" таку позицію. "Мова – це не зі сфери переваг. Це категорія влади: чия мова – того і влада", – сказала колишній депутат. Вона запропонувала діяти "жорстко й безапеляційно": "Роботи – не дати, освіти – не дати". Після цього Гордон припустив, що Фаріон "або російський агент, або психічно хвора людина", і запропонував їй разом, у присутності журналістів пройти детектор брехні. Політик погодилася.

23 листопада на сайті "Вголос" опублікували фотографію Фаріон з поліграфом і повідомляли (без подробиць), що колишній депутат пройшла детектор брехні. 27 листопада "Вголос" опублікував розгорнутий матеріал про це. Експерт-поліграфолог Олег Ясинський, який тестував Фаріон, розповів виданню, що вона "не співпрацювала зі спецслужбами іноземних держав з імовірністю 90,35%".

Гордон не повірив у результати тестування і знову запросив Фаріон пройти детектор брехні разом. "Якщо ви не погодитеся на цю пропозицію, я буду вважати вас агентом ФСБ Росії або КДБ СРСР", – звернувся він до Фаріон 23 листопада.

29 листопада Гордон повідомив, що від виконавчого директора Всеукраїнської асоціації поліграфологів Володимира Ведмедя дістав інформацію про поліграфолога, який тестував Фаріон. За даними Ведмедя, у Ясинського російська ліцензія. Її він отримав у травні цього року спеціально для роботи в Україні.