Путіну потрібна вся Україна, але він зробив велику помилку - міністр оборони Польщі

Дзеркало Тижня 2
Путіну потрібна вся Україна, але він зробив велику помилку - міністр оборони Польщі

За словами Мацерєвича, без України Кремль не зможе збудувати нову імперію.

 Росія не виключає можливість військової агресії проти країни-учасниці НАТО. І першим її кроком у західному напрямку стала війна проти України. Про це в інтерв'ю New York Observer сказав міністр оборони Польщі Антоні Мацерєвич.

"Але я не виключаю військову атаку і на Далекому Сході. Їм потрібно відволікти увагу Америки, збільшити фронт конфронтації для того, щоб створити сприятливу ситуацію для агресії в Європі", - сказав польський міністр, нагадавши, що Москва завжди підтримує ворогів США. У неї тісні зв'язки з КНДР, вона втручається у справи Афганістану і Сирії, підтримує Іран тощо.

На думку Мацерєвича, Володимиру Путіну потрібна "вся Україна". І він не пошкодує жодних сил для її захоплення.

"У Путіна багато карт в рукаві. Він хоче відновити імперію. Він хоче мати пожливості у Польщі і інших країнах. Але Україна повинна стати частиною імперії, її складовою", - підкреслив польський міністр оборони.

Він додав, що поглинання України - це довгостроковий план Кремля.

"Путін розуміє, що імперії без України не вийде. Але він зробив велику помилку: завдяки Путіну американські війська тепер ближче до українських кордонів, ніж будь-коли. Він, вірогідно, втратив Київ! Такого не було з 17 століття", - сказав Мацерєвич, погодившись, що російський президент таким чином створив погану ситуацію сам для себе.

Читайте також: Путін не наважується відступити з Донбасу через воєнні злочини - Atlantic Council

Раніше колишній директор Національної розвідки США Майкл Демпсі писав на сторінках Bloomberg, що Путін програє у довгостроковій зовнішньополітичній грі.  дії російського президента втягли Росію у низку конфліктів, вирішення яких не варто чекати у найближчий час. Страхи Заходу щодо Росії знову повернулися. Москва втратила широкі можливості у сфері торгівлі, наукової співпраці і залучення інвестицій зі США і країн-союзників. А це важливо для зростання економіки Росії.

Також старший науковий співробітник канадського Інституту українських досліджень Університету Альберти, політолог Тарас Кузьо писав у статті для Atlantic Council, що західні експерти ігнорують головну причину війни Росії проти України. Російські погляди на Україну давні, широко прийняті режимом Путіна і навіть опозицією, і вони не зміняться швидко. Москва заперечує окремість українського народу від російського. Вона наполягає, що наша країна не по-справжньому незалежна. І в цьому криється головна причина російської агресії.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter