МВС оголосило в розшук Саакашвілі

Гордон
МВС оголосило в розшук Саакашвілі

Міністерство внутрішніх справ оголосило в розшук колишнього президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі.

Інформацію про це оприлюднено на сайті міністерства в розділі "Особи, які переховуються від органів влади".

Політика розшукує Національна поліція як людину, що переховується від органів прокуратури. За версією МВС, Саакашвілі пропав 5 грудня.

Його обвинувачують за ст. 256 ч. 2 (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності, вчинені службовою особою або повторно).

Санкція за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У картці розшуку зазначають, щодо Саакашвілі запобіжного заходу не застосовували.

5 грудня Саакашвілі в Києві затримала Служба безпеки України. Йому висунули обвинувачення у сприянні учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності. Правоохоронці вивели політика на вулицю й посадили у службовий автомобіль, проте активісти влаштували бійку із силовиками і звільнили його.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що оточення Саакашвілі отримало з Росії приблизно $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади. За його словами, метою акцій лідера "Руху нових сил" було припинення кримінального переслідування щодо бізнесмена-втікача Сергія Курченка і відновлення його контролю над активами в Україні. ГПУ також оприлюднила аудіозаписи телефонних розмов, які нібито підтверджують це.

Саакашвілі, який після звільнення виступив на мітингу біля Верховної Ради, запевнив, що не знайомий з Курченком, а записи ГПУ назвав фейком. Дії силовиків політик розцінив як "провокацію і викрадення".

Прес-секретар партії "Рух нових сил" Мар'яна Почтар повідомила, що Саакашвілі не планує приходити на допит у СБУ 6 грудня. Натомість він проведе брифінг під стінами парламенту.

Національна поліція і СБУ почали розшук колишнього президента Грузії.

Уранці 6 грудня політик заявив про початок штурму наметового табору біля будівлі парламенту. У поліції повідомили, що спецоперація в наметовому містечку під Верховною Радою була пов'язана з розшуком і затриманням Саакашвілі.