Засновник ПВК "Вагнер" Уткін очолив ресторанний бізнес "кухаря Путіна" – ЗМІ

Гордон
Засновник ПВК

Генеральним директором ТОВ "Конкорд менеджмент и консалтинг", яке належить наближеному до російського президента Володимира Путіна бізнесмену Євгенові Пригожину, сьогодні став Дмитро Уткін. Як пише РБК, ідеться саме про засновника приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер".

Інформацію про нового керівника "Конкорд менеджмент и консалтинг" видання дістало в базі даних "СПАРК-Интерфакса". На посаді керівника Уткін замінив Анастасію Саутіну.

В оточенні Пригожина РБК підтвердили, що йдеться про нібито командира ПВК "Вагнера".

ТОВ "Конкорд менеджмент и консалтинг" є керівною компанією ресторанного холдингу Пригожина. Їй належать кілька ресторанів у Москві та Петербурзі та мережа бутиків "Музей шоколаду". Також підприємство будує селище "Північний Версаль" під Петербургом.

Видання пише, що компанія Пригожина постачає харчування для управління справами президента Росії.

У фільмі-розслідуванні російського "Фонду боротьби з корупцією" ішлося, що в минулому підсудний Євген Пригожин – один із найбагатших людей Росії, власник "інтернет-фабрики кремлівських тролів" – розбагатів завдяки тому, що колись прислуговував президентові РФ Володимиру Путіну за обідом.

ПВК "Вагнер" було засновано уродженцем України Дмитром Уткіним. За даними "Фонтанки", компанія брала участь у боях на Донбасі на боці сепаратистів, зокрема у боях за Дебальцеве. Російське націоналістичне видання "Спутник и Погром" писало, що саме ПВК "Вагнер" ліквідувала відомих ватажків сепаратистів – Олексія Мозгового, Павла Дрьомова, Олександра Бєднова, Євгена Іщенка та інших.

Навесні 2016 року ЗМІ вперше повідомили про те, що на Близькому Сході загинули десятки найманців ПВК "Вагнер". Підрозділ перебував у Сирії від осені 2015 року.

У червні 2017 року США запровадили санкції проти військової компанії та Уткіна.

У серпні видання "Фонтанка" одержало у своє розпорядження анкети понад 2 тис. найманців ПВК "Вагнер", проаналізувало, які люди у складі "групи Вагнера" йшли воювати проти України на Донбас або неофіційно вирушали до Сирії.