НБУ презентував монети номіналом 1, 2, 5 і 10 грн, які замінять паперові купюри

Гордон
НБУ презентував монети номіналом 1, 2, 5 і 10 грн, які замінять паперові купюри

Національний банк України 14 березня презентував нові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 і 10 грн, які згодом замінять банкноти відповідних номіналів. Про це повідомила прес-служба регулятора.

Наголошують, що 27 квітня введуть в обіг монети 1 і 2 грн; монети 5 і 10 грн випустять у 2019–2020 роках.

"Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Тобто паперові гроші номіналом 1, 2, 5 і 10 грн будуть в обігу паралельно з металевими, до останньої паперової гривні", – підкреслили в НБУ.


Скриншот: bank.gov.ua

Скріншот: bank.gov.ua

Виконувач обов'язків голови НБУ Яків Смолій пояснив, що через зношування паперових гривень щорічно вилучають майже 800 млн штук банкнот, понад 40% із яких – номіналом від 1 до 10 грн.

У НБУ зазначили, що заміна банкнот наблизить Україну до практики Європейського союзу, де використовують монети номіналом €1 і €2.

Смолій також нагадав, що з 1 липня в Україні застосовуватимуть правила округлення загальних сум готівкових розрахунків, тому НБУ припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.