НАТО відновлює контакти з Росією по військових каналах, - Столтенберг

iPress.ua
НАТО відновлює контакти з Росією по військових каналах, - Столтенберг

Про це сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції у Брюсселі.

"Після довгої перерви у використанні контактів по військовій лінії ці канали були використані главою військового комітету та головнокомандуючим військами НАТО в Європі. Вони обидва дивляться, як зробити так, щоб ці канали функціонували", - сказав Cтолтенберг.

За його словами, ініціатива щодо відновлення контактів по військовій лінії була висунута під час засідання Ради Росія-НАТО.

"Важливо, щоб сторони інформували одна одну щодо навчань, тому що це допомагає прозорості, передбачуваності, тому що коли є більше військової діяльності, ризики збільшуються, і важливо запобігти нещасним випадкам", - сказав генсек НАТО.

Натомість представник України в НАТО, посол Вадим Пристайко заявив, що Київ стурбований активізацією НАТО контактів з Росією.

Пристайко нагадав, що через російську агресію в Україні НАТО припинило практичне співробітництво з РФ, залишивши відкритими дипломатичні контакти, пише УНІАН.

"Разом з тим, союзники, особливо останнім часом, намагаються все більше і більше спілкуватися, використовуючи відкриті лінії комунікації, про які вони заявляли з самого початку, тобто політика НАТО щодо двостороннього діалогу - з одного боку це стримування та захист, з іншого - підтримка діалогу, залишаються в силі. Але що нас турбує, так це те, що частина цього діалогу стає все більш активною, коли вже важко відрізнити, чим він відрізняється від повернення в business as usual", - сказав український посол.

У цьому зв'язку він зазначив, що за останній час було проведено шість засідань Ради Росія-НАТО (на рівні послів), також відновлено контакти на вищому військовому рівні.

"Це не може не турбувати українську сторону", - резюмував Пристайко.