
МЗС Туреччини запевняє, що не дозволить ввозити крадене зерно.
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара розслідує заяви про те, що українське зерно було вкрадене Росією , і не дозволить ввозити таке зерно до країни. Про це повідомляє Reuters.
На початку червня посол Києва в Анкарі заявив, що турецькі покупці були серед тих, хто отримував зерно, яке Росія вкрала в України, додавши, що він звернувся за допомогою до Туреччини для виявлення та затримання осіб, відповідальних за ці поставки.
Росія ж спростувала звинувачення в крадіжці українського зерна.
«Ми серйозно ставимося до кожної заяв та серйозно їх розслідуємо. Ми щоразу повідомляємо про результати, особливо українську сторону», - сказав Чавушоглу на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс в Анкарі.
На Росію та Україну припадає майже третина світових поставок пшениці, в той час як Росія також значною мірою експортує добрива, а Україна — кукурудзу та соняшникову олію. Але відвантаження українського зерна з чорноморських портів припинилося після вторгнення Росії, близько 20 мільйонів тонн зерна заблоковано.
Читайте також: Чотиристоронній зустрічі бути? У Туреччині заявили про прогрес у переговорах з РФ щодо вивезення українського зерна
Нагадаємо, РФ блокує вивезення з українських портів зерна і тим часом сама розкрадає елеватори на окупованих територіях.
Під тиском світового товариства для розблокування морських шляхів з нашої країни стало відомо, що Анкара та Москва досягли попередньої домовленостіпро постачання української сільськогосподарської продукції через Чорне море. При цьому з Києвом ці держави питання не узгоджували .
Дивіться спецтему: ЗСУ показали фрагмент битви у Сєвєродонецьку Там продемонстрували взаємодію танка з піхотою. Мобілізація в Україні: чому осіб з «білим» квитком викликають до військкоматів Українців, які мають «білий» квиток, можуть викликати до військкоматів для уточнення даних. Члени наглядової ради YES приїхали в Україну, щоб продемонструвати солідарність з українцями під час війни Візит припав на день 81-ї річниці від бомбардування Києва фашистською Німеччиною. Чи потрібно евакуюватися з Харкова: очільник ОВА пояснив ситуацію Залишається загроза ракетних ударів. Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів
Підготував/ла : Анастасія Гурін