Можуть відпустити: суд знову не продовжив арешту Савченко (Відео)

5 канал 1
Можуть відпустити: суд знову не продовжив арешту Савченко (Відео)

Надія Савченко написала заяву в поліцію про фабрикування справи просто в приміщенні суду. В Шевченківському райсуді Києва вже третій день поспіль не змогли продовжити арешт для народного депутата Надії Савченко. Засідання перенесли на 9:00 п'ятниці, 13 липня.

Упродовж семи годин засідання адвокати Савченко заявляли відводи трьом суддям. Жодного не задовольнили. Захист і сама Савченко вважають, що у вівторок незаконно усунули з процесу Олену Мелешак, яку авторозподіл 6 липня призначив слідчою суддею. Клопотання подали прокурори, бо суддя під час авторозподілу була у відпустці. Натомість адвокати виявили, що того дня Мелешак перебувала на робочому місці та ухвалювала судові рішення, тому підстав для відводу не було.

Окрім цього, стверджують захисники, до матеріалів справи несанкціоновано додали нові документи. Тому подали кілька заяв про фальсифікацію до різних правоохоронних органів. Прокурори ж вважають, що адвокати затягують процес. Адже у п'ятницю, 13 липня, за хвилину до півночі спливає термін утримування під вартою Савченко.

Якщо до того часу не продовжать цей або не оберуть новий запобіжний захід – Надію Савченко можуть відпустити.

Нагадаємо, підозрюваній інкримінують підготовку теракту в центрі Києва та замах на життя високопосадовців. Їй загрожує довічне ув'язнення.