«Роснефть» програла апеляцію на санкції ЄС

Російська група компаній "Роснефть" програла апеляцію в Європейському суді справедливості у справі щодо санкцій Євросоюзу. Таке рішення суд у Люксембургу ухвалив у четвер, 17 вересня, йдеться у повідомленні його пресслужби. Таким чином, санкції ЄС, котрі діють щодо "Роснефти", залишаються чинними.

"У своєму сьогоднішньому рішенні Європейський суд справедливості відхилив апеляцію компаній (групи "Роснефть". - Ред. ) у повному обсязі", - зазначено в пресрелізі.

Цю апеляцію "Роснефть", контрольним пакетом акцій якої володіє російська держава, подала у 2018 році. Тоді Загальний суд ЄС (перша інстанція) відхилив позов низки російських компаній, які просили скасувати економічні санкції, запроваджені Євросоюзом за цілеспрямовану дестабілізацію України.

Які санкції ЄС діють щодо "Роснефти"

Економічні санкції проти Росії Євросоюз запровадив у липні та вересні 2014 року. А саме, він обмежив доступ до ринку капіталів ЄС для кількох російських банків і компаній, серед яких і "Роснефть". Обмеження полягають в тому, що фірми та громадяни ЄС не можуть купувати чи продавати цінні папери зі строком понад 30 днів, а також давати кредити цим російським банкам і компаніям. "Роснефти" стосуються і енергетичні санкції, за якими в Росію не можна постачати товари та технології, які можна використовувати для розвідування та добування нафти у глибоководних і арктичних зонах, а також сланцевої нафти.

На думку Ради ЄС, ці санкції були спрямовані на "збільшення ціни для Росії за підривання нею територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України, а також на сприяння мирному врегулюванню конфлікту". 2015 року Євросоюз зробив умовою скасування цих санкцій цілковиту імплементацію мінських угод.

У 2018 році Загальний суд ЄС підтвердив закономірність такого обґрунтування. "Роснефть" не погодилася з цим і подала апеляцію. Крім того, російська компанія наполягала, що санкції не відповідають Договору про функціонування ЄС, порушують її фундаментальні права на власність і на ведення бізнесу, не є пропорційними, а також порушують Угоду про партнерство та співробітництво ЄС і Росії та норми СОТ.

Дивитись відео 01:26

Санкції ЄС: проти кого і за що? (02.08.2017)

 • Ґергард Шредер і Володимир Путін 11 квітня 2005 року на Ганноверському промисловому ярмарку

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Путін і Шредер починають разом кермувати

  Коли саме зародилася особиста дружба Ґергарда Шредера і Володимира Путіна, сказати важко. А от їхня "енергетична співпраця" почалася у всіх на очах 11 квітня 2005 року на Ганноверському промисловому ярмарку. Там канцлер ФРН і президент Росії не лише разом сіли за руль трактора. У їхній присутності і за підтримки "Газпрому" і BASF дали старт проекту трубопроводу "Північний потік".

 • Шредер і Путін на святкуванні 750-річчя Калінінграда 3 липня 2005 року

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Посада канцлера чи посада у "Газпромі"?

  Три місяці потому, 3 липня, Шредер узяв участь у святкуванні 750-річчя Калінінграда. Він уже запустив у Німеччині доволі суперечливу процедуру дострокових виборів і незабаром дізнається, чи залишиться канцлером ФРН ще на чотири роки. Цікаво, чи обговорювалось за кавою питання про те, хто обійме найвищу посаду в створеній під "Північний потік" у Швейцарії компанії-операторі Nord Stream?

 • Підписання офіційної угоди про Північний потік 8 вересня 2005 року в Берліні

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Підписання за десять днів до виборів

  Ще через два місяці, 8 вересня, обидва лідери присутні в Берліні на урочистому підписанні офіційної угоди про "Північний потік". Це відбувається рівно за десять днів до дострокових парламентських виборів, під час яких Шредер втрачає владу: канцлеркою ФРН стає Анґела Меркель.

 • Шредер на тлі логотипу Газпрому

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Новий співробітник "Газпрому"

  Ще через три місяці, 9 грудня 2005 року, глава "Газпрому" Олексій Міллер оголошує, що Ґергард Шредер очолить комітет акціонерів компанії, яку згодом перейменують у Nord Stream. Його зарплата складе 250 000 євро на рік. Навесні 2006 року колишній канцлер через суд заборонить звинувачувати його в Німеччині в тому, що він "дав контракт" фірмі, в яку незабаром перейшов працювати.

 • Ґергард Шредер (ліворуч) разом з Володимиром Путіним (по центру) і Олексієм Міллером на компресорній станції Портова 6 вересня 2011 року

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Зовсім не "весільний генерал"

  На новій роботі у Ґергарда Шредера не тільки представницькі функції - як, наприклад, 6 вересня 2011 року під час відвідин разом з Володимиром Путіним і Олексієм Міллером компресорної станції "Портова" під Виборгом, де починається "Північний потік". Вважається, що екс-канцлер дуже допоміг при отриманні необхідних дозволів на газопровід у країнах ЄС, зокрема, у Скандинавії.

 • Володимир Путін під час підписання угоди про Південний потік 16 вересня 2011 року

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Агітація за "Південний потік"

  На цьому знімку Шредера немає, але підписанню 16 вересня 2011 року домовленості про "Південний потік" він теж посприяв. Роком раніше BASF заявив, що не має наміру брати участь у цьому проекті, але Володимир Путін доручив Олексію Міллеру переконати німецький концерн. У цій роботі публічно і, напевно, також за лаштунками брав участь і колишній канцлер ФРН. Представник BASF на фото другий зліва.

 • Символічний пуск Північного потоку 8 листопада 2011 року

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  "Північний потік": справу зроблено

  8 листопада 2011 року Ґергард Шредер (ліворуч) із задоволенням спостерігає за тим, як канцлерка ФРН Анґела Мекель, російський президент Дмитро Медведєв та інші офіційні особи в Любміні під Грайфсвальдом символічно запускають в Німеччину перший російський газ по "Північному потоку".

 • Шредер 1 жовтня 2014 року на форумі День Росії в Ростоку

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Нове завдання: боротьба із санкціями

  З 2014 року Шредер, залишаючись головою комітету акціонерів Nord Stream, активно засуджує санкції проти Росії, запроваджені Євросоюзом через анексію Криму та розв'язання війни на сході України. Велику промову з критикою політики Німеччини та ЄС екс-канцлер ФРН виголошує 1 жовтня 2014 року на економічному форумі "День Росії" в східнонімецькому Ростоку.

 • Карикатура на Путіна і Шредера

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Непохитна дружба

  Дружба, яку не можуть похитнути навіть українські події, надихає німецького графіка Клауса Штуттмана на малюнок в газеті Tagesspiegel. Йому вручають премію німецької преси за найкращу політичну карикатуру за підсумками 2014 року. "Обама її отримав, ЄС її отримав - я вважаю, тепер пора і тобі дати Нобелівську премію миру!", - говорить шаржований Шредер, обіймаючи Путіна.

 • Ґергард Шредер і Володимир Путін на Східному економічному форумі 4 вересня 2015 року

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Таємне призначення в Nord Stream 2

  4 вересня 2015 року на Східному економічному форумі у Владивостоці підписується угода про будівництво газопроводу "Північний потік-2". Ґергарда Шредера як главу ради директорів його оператора Nord Stream 2 реєструють в Швейцарії 29 липня 2016 року, але "Газпром" два місяці тримає це призначення в секреті. Російські ЗМІ повідомляють про нього лише 5 жовтня з посиланням на німецьку пресу.

 • Ґергард Шредер позує разом з Олексієм Міллером та Ізабель Кошер

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Відрядження до Парижа

  У Nord Stream 2 в екс-канцлера більше повноважень, ніж у Nord Stream. Але головне завдання - таке, як і раніше: забезпечувати в ЄС політичну підтримку проекту й розвивати відносини з його закордонними учасниками. 24 квітня 2017 року в Парижі Ґергард Шредер позує разом з Олексієм Міллером та Ізабель Кошер, гендиректором французької компанії Engie, яка приєдналася до "Північного потоку-2".

 • Ґергард Шредер на тлі логотипа Роснефти

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Кар'єра в компанії "Роснефть"

  У 2017 році Ґергард Шредер робить новий ривок у своїй кар'єрі менеджера. 29 вересня, залишаючись на двох посадах у структурах "Газпрому", він одночасно стає головою ради директорів компанії "Роснефть", хоча це і веде до конфлікту інтересів. Адже обидві фірми конкурують одна з одною в нафтовому й газовому бізнесі. Водночас обидві контролюються державою і тим самим Кремлем.

 • Акція протесту в Берліні проти призначення Ґергарда Шредера на посаду в Роснефти

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Акція протесту в Берліні

  За нову посаду в "Роснефть" колишнього канцлера чимало критикують у Німеччині, а одна з неурядових організацій проводить у Берліні біля Бранденбурзьких воріт акцію протесту: активіст у масці Путіна засипає до трубопроводу символічні золоті монети, які "Шредер" збирає у великий мішок, сидячи на підставці з написом "Крим".

 • Карикатура Сергія Йолкіна: Шредер стрибає в басейн з нафтою

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Стрибок у велику нафту

  А ось як реагує на призначення Ґергарда Шредера головою ради директорів компанії "Роснефть" карикатурист DW Сергій Йолкін. У січні 2018 року з'являються повідомлення, що колишній канцлер відмовляється від належної йому в російському нафтовому концерні щорічної зарплати в 500 000 доларів (до сплати податків).

 • Ґергард Шредер обіймає Володимира Путіна

  Ґергард Шредер: колишній канцлер Німеччини на службі Росії

  Україна вимагає санкцій проти Шредера

  18 березня 2018 року, в день президентських виборів у Росії і на території анексованого Криму, міністр закордонних справ України Павло Клімкін зі сторінок німецької газети Bild закликає запровадити санкції щодо екс-канцлера ФРН: "Ґергард Шредер - найважливіший лобіст Путіна в усьому світі. Тому слід перевірити, яким чином у цій ситуації може діяти Євросоюз".

  Автор: Андрій Гурков


Новини по темі

Другий день боїв у Нагірному Карабасі: десятки загиблих.

Повідомляється про інтенсивне застосування у зоні конфлікту безпілотників, далекобійної артилерії і бронетехніки. Міжнародна спільнота закликає сторони припинити бойові дії.

2

Розслідування катастрофи Ан-26: ДБР допитало понад 40 свідків.

ДБР повідомило про перебіг розслідування катастрофи військового літака Ан-26 на Харківщині. Тим часом голова ХОДА Олексій Кучер заявив, що експертизи ДНК будуть проведені у термін до двох тижнів.

2

Справа Шеремета: суд залишив підозрюваного Антоненка під вартою.

Наступне судове засідання щодо обвинувачення Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь у вбивстві журналіста Павла Шеремета відбудеться 8 жовтня.

1

Боротьба з корупцією: Зеленський вимагає ухвалення стратегії.

У НАЗК стверджують, що результати від впровадження стратегії кожен громадянин України зможе відчути "вже за рік-два", та спрогнозували скорочення збитків від корупції на 200 мільярдів гривень на рік.

1

Німецький уряд вимагає «негайного припинення вогню» в Нагірному Карабасі.

В уряді ФРН також зазначили, що Берлін не володіє інформацією, яка зі сторін спричинила останнє загострення конфлікту.

1

Верховний суд Іспанії усунув з посади голову уряду Каталонії.

Голові уряду Каталонії Кіму Торрі заборонено обіймати державні посади упродовж 18 місяців. Це рішення може спричинити чергове загострення у протистоянні між Мадридом та Барселоною.

1

Новий газовий конфлікт у Європі - «Європа у фокусі» .

Німеччина: національний парк замість казарм. Італія: Венеція відпочиває від масового туризму. Возз'єднання ФРН: остання президентка НДР. Великобританія: золота лихоманка у Шотландії.

1

Керівник «Укрзалізниці» не бачить «сенсу» у співпраці з Deutsche Bahn.

За словами Володимира Жмака, "Укрзалізницю" складно порівнювати з Deutsche Bahn у питанні вантажоперевезень.

1

Справа MH17: суд проведе наступне слухання 3 листопада.

Планується, що в листопаді сторона захисту передасть до суду запитання, щодо яких хотіла б проведення додаткового розслідування.

1

Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини.

Нобелівська лауреатка та членкиня Координаціної ради білоруської опозиції Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини. В її оточенні заявили, що письменниця планує повернутися.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie