Має право: невгамовний українець тероризує суд безкінечними скаргами

Експрес
Має право: невгамовний українець тероризує суд безкінечними скаргами

Мешканець Хмельницького затролив місцевий суд і додав чимало клопотів служителям Феміди та працівникам судової канцелярії. Лише за минулий рік він подав понад півтисячі клопотань та скарг, що складає 25 відсотків від загальної кількості матеріалів, котрі розглядає один слідчий суддя протягом року.

"Усього за 2016-2017 роки та три місяці нинішнього чоловік звертався до суду 1071 раз, - розповідає Експрес-онлайн Алла Плінська, прес-секретар Хмельницького міськрайонного суду. - В основному оскаржує дії поліцейських слідчих. Є такі дні, що відразу подає 10-20 заяв. На розгляд кожної з них суддею затрачається від 20 хвилин до трьох, а то й більше годин".

Частина клопотань задовольняється, а в решті - відмовляють. Деякі з них просто дивують та викликають посмішку. Наприклад, чоловік скаржиться на слідчого, який у кримінальному провадженні відмовився викликати на допит… Бога або свідка діда Піхто.

"Відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу судді змушені розглядати всі скарги та ухвалювати рішення, - продовжує Алла Плінська. - Ніхто не може обмежувати людині право звертатися до суду, якщо вона не визнана недієздатною".

"У такій кількості скарг від громадянина до суду немає нічого дивного - це його принципова позиція, - коментує Експрес-онлайн адвокат Леонід Шалімов. - Адже слідчі нерідко відмовляються або просто не хочуть викликати на допит заявленого потерпілим у кримінальному провадженні свідка. Змусити їх це зробити можна тільки через суд. Хоча нерідко й представники Феміди безпідставно відмовляють у відкритті провадження або розгляді скарги. Тому людина змушена по декілька разів звертатися повторно".

Микола ЗАВЕРУХА

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram