МВС: Під Радою затримали "псевдожурналіста" з ножем

Новое Время
МВС: Під Радою затримали

У вівторок, 6 грудня, під час заворушень у Києві на вулиці Костьольній поліція затримала чоловіка, що дістав у натовпі ножа.

Про це у Facebook повідомив директор департаменту з комунікацій МВС Артем Шевченко.

За його словами, затриманий чоловік – Ігор Рудич – під час затримання встиг викинути ніж і почав викрикувати, що він журналіст. Шевченко також оприлюднив відео затримання.

"Шановні журналісти, висвітлюючи буремні події на вулицях ніколи не робіть так як цей правопорушник і псевдожурналіст: взяв із собою ніж, дістав його, хотів застосувати, а коли підлеглі Юрія Зозулі його законно, але жорстко почали затримувати - скинув і почав волати "У мєня нєт ножа, я журналіст!", - написав він.

Він додав, що журналістам варто максимально позначати себе під час роботи на вулицях у таких ситуаціях (яскраві жилети, прес-карти на видному місці тощо) і дбати про власну безпеку.

"Правоохоронці чітко орієнтовані на те, щоб не завдавати шкоди журналістам, але під час динамічного розвитку подій, під час пересування підрозділів, у колотнечі протистояння - може трапитися всяке. Пильнуйте і себе, і колег", - написав він.

У свою чергу, Рудич написав у Facebook наступне: "Я намагався показати поліцаям своє це посвідчення, але так стяжку на руку наділи, що сльози текли. Звісно, я не міг витягнути цю посвідку. Поряд стояла побита пані з забитою спиною ще з того Майдану! Нас катували стяжкою пару годин".

Нагадаємо, 5 грудня в Києві затримали колишнього президента Грузії, екс-голову Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі в межах справи про сприяння учасникам злочинних організацій та їх укриття. Однак пізніше прихильникам політика вдалося його звільнити під час транспортування.