Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Хто відбудовуватиме Україну: ключові рекомендації Німецького фонду Маршалла.

3 лютого 2022 року в Києві відбувся черговий саміт «Україна-ЄС». Він засвідчив, що неспровокована та невиправдана агресивна війна росії проти України не завадила Києву дотримуватися зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з Євросоюзом – на зараз 72% їх загальної кількості вже виконано. Значного прогресу за останній час досягнуто в сфері інтелектуальної власності, енергетики, довкілля, сільського господарства. Найбільші проблеми викликає реформа судів та правоохоронної системи. Але Президент Володимир Зеленський очікує, що необхідну роботу буде виконано – і офіційні перемовини про членство України в Євросоюзі почнуться вже до кінця поточного року.

Також у порядку денному співробітництва Києва та Брюсселя з кожним днем підвищується роль підтримки швидкого відновлення та реконструкції України, економіка якої зазнає руйнувань через ракетні удари і атаки безпілотниками по цивільних об’єктах, енергетичній та телекомунікаційній інфраструктурі.

«ЄС підтвердив свій намір відігравати провідну роль, зокрема через інклюзивну міжвідомчу координаційну платформу донорів, узгоджену між Україною, «Групою семи» (G7), міжнародними фінансовими установами та іншими ключовими партнерами», – йдеться в спільній заяві, ухваленій за підсумками саміту «Україна-ЄС».

Ціна питання – щонайменше $350 млрд. Така оцінка наводиться в звіті уряду України, Європейської комісії та Світового банку, презентованому минулого року у вересні.

Рекомендації про те, хто і як має заплатити за відбудову, надав також Німецький фонд Маршалла.

Його автори вважають, що провідну роль у відбудові України має відіграти ЄС, тому що кінцевою метою відновлення країни є інтеграція з Євросоюзом. США, які роблять великий внесок у посилення безпеки України, стануть важливими донорами відбудови на початку, але роль інших країн G7 мусить з часом зростати.

Один із авторів цих рекомендацій – Томас Кляйне-Брокгоф – відзначив значний прогрес у взаємодії України, ЄС, США та партнерів з G7 щодо просування відбудови нашої держави, якого було досягнуто після так званого «фінансового Рамштайну» 26 січня. Дослідник Німецького Фонду Маршалла також звернув увагу на важливі моменти щодо процесу організації Міжнародної платформи координації донорів.

Останнім часом навколо цього питання в інформаційному просторі лунало багато спекулятивних та неоднозначних тверджень, які підживлювали численні корупційні скандали, що з’явилися на фоні успіхів української влади в залучені західної підтримки. Аби додати чіткості темі, яка має велике суттєве суспільне значення, Mind наводить ключові факти з допису Томаса Кляйне-Брокгофа в Twitter.

«Виклики величезні, але існує структура для їх вирішення. Закладено хороший початок» – так він охарактеризував процес народження «сучасного плану Маршалла» для якісної повоєнної відбудови України.

Країни G7 домовилися про управління Міжнародною платформою координації донорів, перша зустріч відбулася 26 січня.

Секретаріат Міжнародної платформи буде розташовано в ЄС, додатковий офіс – в Києві.

Серед учасників – країни G7, Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку.

Країни G7 взяли лідерство – це серйозне підгрунтя для залучення міжнародних коштів.

Активна участь США є хорошим знаком для трансатлантичного співробітництва у повоєнному відновлені України та забезпечення гарантій безпеки.

На жаль, у платформи немає сильного керівництва – свого шанованого «містера чи місіс Маршалл», які б могли приймати рішення та створювати мережу послідовників у складній міжнародній структурі.

Не вирішено питання ролі Японії та ротації керування процесом серед країн G7. На даний момент не передбачається лідируючої ролі якоїсь однієї країни, що виглядає розумним.

Наступний крок: перетворення G7 на структуру G7+ через залучення Швейцарії та Норвегії, а також інших західних країн-донорів.

Міжнародна платформа здатна вирішувати короткострокові бюджетні потреби України, а також потреби в поточному завчасному відновленні української інфраструктури, щоб після закінчення війни перейти до довгострокової реконструкції. З цією метою працює група «фінансовий Рамштайн», яка забезпечує можливості для оперативної допомоги. Пріоритети, які відзначив прем’єрміністр України Денис Шмигаль: відновлення енергетики, розмінування, відбудова житла, критичної та соціальної інфраструктури.

Ключова проблема України – це тривалий дефіцит державного бюджету через війну на знищення, яку веде росія. ЄС пообіцяв виділити 18 млрд євро, США – $10 млрд, Україні все ще може не вистачати в 2023 році $10 млрд.

Інші пріоритети Міжнародної донорської платформи – пошук ресурсів; акцент на боротьбі з корупцією; підготовка до залучення інвестицій приватного сектору; підвищення здатності України ефективно використовувати міжнародну допомогу


Gas United . Авторський Telegram-канал Світлани Долінчук :

  • Про реальний газовий бізнес, спираючись на здоровий глузд.
  • Як торгують енергоресурсами під час війни в Україні та світі.
  • Факти, тренди, коментарі.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця , ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.

Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.

Нам дуже важлива ваша підтримка!

Чому ми впроваджуємо платну підписку?

Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.

Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.

Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.

Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:

  • Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
  • Отримують вільний від банерної реклами сайт.
  • Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
  • Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
  • Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
  • Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.

Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.

Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected] .

Програми та сайти вирішують різні завдання користувача, тому процес створення інтерфейсу не може бути строго регламентований. Однак роботу UX/UI-фа...
Останні новини
Список міст, де переселенці з Торецька можуть отримати безкоштовні ліки та медичну допомогу.

Список міст, де переселенці з Торецька можуть отримати безкоштовні ліки та медичну допомогу.

Медичну допомогу та безкоштовні ліки переселенці з Торецька можуть у великих містах України. Про це повідомляє пресслужба Торецької міської військової адміністрації. Лікарі надають допомогу переселенцям з Торецької громади, які нині проживають в м...

Патріот Донбасу

Пригожин хоче забратися з України та перекинути вагнерівців до Африки – ЗМІ.

Пригожин хоче забратися з України та перекинути вагнерівців до Африки – ЗМІ.

Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин готується згорнути військові дії своїх найманців в Україні та перключити увагу на Африку. Джерело: Bloomberg з посиланням на знайомі з ситуацією співбесідників Дослівно: "Пригожин, якого безпековий і політични...

Українська правда

Росіяни мають кілька напрямків атаки, на другому за напруженістю втратили новітні танки – ЗСУ.

Куп'янсько-лиманський напрямок фронту - другий за напруженістю після бахмутського, там Кремль більше застосовує регулярні війська і бронетехніку, однак росіяни вже втратили там десятки військових і новітні танки.

Українська правда

В Умань почали з'їжджатися хасиди

В Умань почали з'їжджатися хасиди

В Умань почали з'їжджатися хасиди для святкування дня народження Рабі Нахмана, паломники мають дотримуватися усіх обмежень, які діють в Україні через воєнний стан. Джерело: пресслужба поліції Черкаської області Дослівно: "З 22 березня паломники з ...

Українська правда

Підготовка бійців на фронт: які особливості військового навчання у ДШВ / включення.

Підготовка бійців на фронт: які особливості військового навчання у ДШВ / включення.

Мобілізовані військовослужбовці десантно-штурмових військ вирушають на передові позиції винятково після 30 днів фахової підготовки. Більшість інструкторів у навчальних центрах - мають досвід бойових дій від початку повномасштабного вторгнення Росі...

️Таємне багатство ексОПЗЖиста Ісаєнка / Як живе та на чому заробляє @BIHUSinfo.

️Таємне багатство ексОПЗЖиста Ісаєнка / Як живе та на чому заробляє @BIHUSinfo.

Відео з ютуб-каналу BIHUS.Info – 10 березня НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому ОПЗЖисту Дмитру Ісаєнку у діях в інтересах бізнесу, який він роками приховував. Про таємну імперію депутата – у випуску Марії Землянської. Читати на сайті по ...

ЗСУ передали привіт! Горять танки Росії #shorts

ЗСУ передали привіт! Горять танки Росії #shorts

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

️ГЛАВНОЕ, что может подкосить власть Путина / Анализ ПИОНТКОВСКОГО @Andrei_Piontkovsky.

️ГЛАВНОЕ, что может подкосить власть Путина / Анализ ПИОНТКОВСКОГО @Andrei_Piontkovsky.

Во время стрима Марк Фейгин @FeyginLiveи Андрей Пионтковский@Andrei_Piontkovsky обсудили, что может добить власть Путина, – и спасет ли его Китай. Читайте больше на сайте: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #...

Деталі приїзду ЗЕЛЕНСЬКОГО у Бахмут / Контрнаступ на ДОНЕЧЧИНІ / Які зміни фронту?.

Деталі приїзду ЗЕЛЕНСЬКОГО у Бахмут / Контрнаступ на ДОНЕЧЧИНІ / Які зміни фронту?.

Джерело відео: Медіацентр Україна @mediacenterukraine-ukrinfo5672 Глава Донецької ОВА Павло Кириленко розповів про оперативну ситуацію в регіоні, зокрема: – приїзд Зеленського у Бахмут; – наступ росіян на Авдіївку; – евакуацію з міст області. Чита...

️Зеленський раптово приїхав на Херсонщину

️Зеленський раптово приїхав на Херсонщину

Президент Володимир Зеленський приїхав до Херсонської області з робочим візитом. Він відвідав село Посад-Покровське, яке поруйнували російські загарбники. Читайте на сайті: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости ...